XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

OBCHODY LITURGICZNE:

10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika,

11 sierpnia - wspomnienie św. Klary, dziewicy

14 sierpnia - wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika

Od 4 lipca br., miejsca kultu religijnego są ponownie otwarte dla modlitwy i nabożeństw. Jednak na tym etapie musimy zachować wytyczne przekazane przez Konferencje Episkopatu Anglii i Walii, m.in.: zachowanie społecznego dystansu, Msza recytowana, opuszczenie znaku pokoju, Komunia Święta przyjmowana na rękę. Wiem, że dla wielu z nas jest to trudne, ale pamiętajmy, że te wytyczne obowiązują tylko w tym nadzwyczajnym czasie.

od 8 sierpnia w obowiązuje nas w kościele zasłanianie ust i nosa (obowiązkowe maseczki!)

Wprowadzenie tych wymagań jest warunkiem wstępnym otwarcia jakiegokolwiek kościoła dla odprawienia Mszy Świętej z obecnością wiernych od 4 lipca. Dlatego proszę o zachowanie społecznego dystansu i przestrzeganie wytycznych Konferencji Episkopatu Anglii i Walii.

W naszym Kościele Msze Święte sprawowane są w następującym porządku:

wtorek, środa, czwartek, piątek: 19.00

sobota: 19.00

niedziela: 10.00, 12.30, 15.00

Niedzielna Eucharystia o 10:00 transmitowana będzie online na naszym parafialnym Facebooku.

Do sakramentu pokuty i pojednania można przystępować:

wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota: 18:00 – 18:45.

Za tydzień (niedziela, 16 sierpnia) zgodnie z kalendarzem liturgicznym obowiązującym w Anglii - będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP.

Od poniedziałku 10 sierpnia rozpoczynamy w naszym kościele prace związane z wymianą posadzki w bocznym ołtarzu (św. Jana Pawła II).

Zapraszam chętnych mężczyzn do pomocy: poniedziałek 17:30, wtorek 9:00.

Sprzątanie kościoła odbędzie się we wtorek o 19:45.

Z serca dziękujemy za każdą ofiarę na utrzymanie naszego Kościoła.

Taca z ostanieniej niedzieli + gift aid wyniosła £1224.

Cały czas możliwe jest wsparcie parafii poprzez przelew na konto parafialne.

Szczegóły znajdują się na stronie internetowej naszej parafii.

W ostatnim czasie odeszli do wieczności z naszej wspólnoty parafialnej:

śp. Zofia Szczęch (pogrzeb 13 sierpnia o 11:00 w naszym kościele),

śp. Mieczyszław Lupa (pogrzeb 19 sierpnia o 11:00 w naszym kościele).

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

Kochani Parafianie i Goście,

życzę Wam Błogosławionej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.