VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

• Obchodzimy dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocną. Trwamy w okresie wielkanocnym, który zakończy się Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

• MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE

wtorek, środa, czwartek, piątek: 19.00

ŚWIĘTOWANIE DNIA PAŃSKIEGO:

sobota: 19.00 niedziela: 10.00, 12.30, 15.00

• W czwartek 13 maja obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Msza święta o 19.00.

•   W piątek, 14 maja, będę chciał podziękować Bogu, za 10 lat od przyjęcia święceń kapłańskich.

• W najbliższą sobotę grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej,

prosimy o modlitwe za te dzieci, ich rodziców i chrzestnych.

• ZAPISY DO PARAFII

Proszę o zapisywanie się do parafii przez formularz online: www.parafiabristol.uk --> zapisy do parafii

• Katechezy Wielkanocne.

Okres Wielkanocny w Kościele to czas głoszenia Chrystusa Zmartwychwstałego. Chcesz doświadczyć mocy Jezusa Zmartwychwstałego? Przyjdź i posłuchaj.

Katechezy dla młodzieży i dorosłych w naszym kościele od 17 kwietnia: sobota 20.00, niedziela 16.00.

• Informacja od wykonawcy testamentu w sprawie śp. Wacława DOMAGAŁY

Kremacja śp. Wacława DOMAGAŁY odbędzie się 21 maja 2021, o godzinie 15:30

w St Peter’s Chapel, Exeter & Devon Crematorium, w Exeter.

Miejsca w małej kaplicy przy krematorium są ograniczone dla rodziny + 20 dodatkowych osób.

Zamiast kwiatów/wieńców, śp. Wacław prosił o dotację na kaplicę w Ilford.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie,

A światłość wiekuista niechaj mu świeci,

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.

• FINANSE

Taca z ostatniej niedzieli: £1570

Dziękuję za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie parafii (opłacenie rachunków, spłata kredytu).

W ostatnim czasie udało nam się wykonać nową instalację grzewczą budynku kościelnego (sala spotkań,

kuchnia, salka ministrantów, toalety, kancelaria, mieszkanie). Jest to pierwszy etap głębokiej modernizacji

przestrzeni, która ma służyć do spotkań formacyjnych, spotkań "przy kawie", toalet, rozmównicy itd.

Wszystko po to, byśmy czuli się w naszym kościele jak w domu i mieli się gdzie spotkać.

Możemy też już podziwiać podświetlenie ołtarza głównego jak również relikwiarzy w ołtarzach bocznych.

Jak również odrestaurowaną chrzcielnicę.

W najbliższym czasie czeka nas również kolejny etap wymiany okien od strony Cheltenham road.

Wszystkie prace remontowe i modernizacyjne naszej parafii są realizowane z ofiar złożonych na tacę

i dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Zachęchamy do wsparcia parafii poprzez przelew na konto parafialne: PCM Bristol, 30-94-57, 00616628

Zachęcamy do korzystania ze wsparcia w formie GIFTAID,

deklaracja do pobrania w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że:

• raz podpisana deklaracja obowiązuje długi czas, jakiekolwiek zmiany nazwiska czy adresu należy zgłaszać do księdza jak również rezygnację z jakichkolwiek powodów (powód nie musi być argumentowany, wystarczy krótka notatka przekazana do biura parafii),

• nie trzeba deklarować kwoty, jest pełna dobrowolność, wysokość wpłaty może ulegać zmianom wedle upodobań, tak samo ich częstotliwość,

• preferowana częstotliwość regularnych wpłat w formie standing order - z rachunków bankowych - to raz na miesiąc (ułatwia księgowanie), ale obowiązuje tu pełna dobrowolność (tydzień, miesiąc, kwartał -do wyboru na formularzu)

• jeśli datki przekazane są na tacę (kwota dowolna) powinny być one umieszczone w zaklejonej kopercie z podanymi danymi osobowymi, adresem, datą i wyszczególnioną kwotą,

• podajemy to samo imię na deklaracji jak i na kopercie, czy na poleceniu przelewu w banku, żeby była jasność kto jest płatnikiem,

• druk wypełniamy czytelnym pismem,

• jeżeli podczas pandemii ktoś dokonał wpłat na konto parafii, można po wypełnieniu deklaracji uznać to za datek w formie gift aid a tym samym pozyskać dodatkowe 25% od tej kwoty dla parafii (ma moc działania wstecz).

• Parafia w czasie COVID19.

W kościele Anglii możliwy jest udział w Eucharystii przy zachowaniu restrykcji sanitarnych:

1. Wchodząc i wychodząc z kościoła pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu.

2. Wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.

3. Twarz zakrywamy obowiązkowo maseczką. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do 11 roku życia oraz osoby, które są zwolnione z tego obowiązku ze względów medycznych.

4. Komunię Świętą przyjmujemy na stojąco i na rękę. Przed przyjęciem uklęknijmy, powstańmy i przed kapłanem przyjmijmy Eucharystię. Tworzymy jeden rząd z odstępami 2 metrów, według kolejności ławek od pierwszej z przodu do ostatniej z tyłu.

7. W kościele, jak i na zewnątrz nie spotykamy się z innymi osobami, które nie należą do naszego domowstwa.

Więcej informacji odnośnie zasad sanitarnych w czasie pandemii można znaleźć tutaj:

​​Kochani Parafianie i Goście,

życzę Wam Błogosławionej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.