NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

5 stycznia został wprowadzony lockdown. W kościele Anglii możliwy jest udział w Eucharystii przy

zachowaniu restrykcji sanitarnych:

1. Wchodząc i wychodząc z kościoła pamiętajmy o zachowaniu 2 metrowego odstępu.

2. Wchodząc do kościoła dezynfekujemy ręce.

3. Twarz zakrywamy obowiązkowo maseczką. Z tego obowiązku zwolnione są dzieci do 11 roku życia oraz osoby, które są zwolnione z tego obowiązku ze względów medycznych.

4. Komunię Świętą przyjmujemy na stojąco i na rękę. Przed przyjęciem uklęknijmy, powstańmy i przed kapłanem przyjmijmy Eucharystię. Tworzymy jeden rząd z odstępami 2 metrów, według kolejności ławek od pierwszej z przodu do ostatniej z tyłu.

7. W kościele, jak i na zewnątrz nie spotykamy się z innymi osobami, które nie należą do naszego domowstwa.

Więcej informacji odnośnie zasad sanitarnych w czasie pandemii można znaleźć tutaj:

• MSZE ŚWIĘTE W NASZYM KOŚCIELE

wtorek, środa, czwartek, piątek: 19.00

ŚWIĘTOWANIE DNIA PAŃSKIEGO:

sobota: 19.00 niedziela: 10.00, 12.30, 15.00

NIEDZIELNA EUCHARYSTIA o 10:00 transmitowana jest online na naszym parafialnym Facebooku.

• SAKRAMENT POKUTY I POJEDNANIA

Do sakramentu pokuty i pojednania można przystępować:

wtorek, środa, czwartek, piątek, sobota: 18:00 – 18:45.

• PRZYGOTOWANIE DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ

​       Z powodu lockdownu katechezy przed Pierwszą Komunią Świętą są zawieszone do odwołania.

Materiały do przeprowadzenia katechezy w domu znajdują się na stronie internetowej:

www.parafiabristol.uk ->sakramenty ->I Komunia Święta

• PRZYGOTOWANIE DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA  - szczegóły wkrótce

• ZAPISY DO PARAFII

Proszę o zapisywanie się do parafii przez formularz online: www.parafiabristol.uk -->zapisy do parafii

• FINANSE

Dziękuję za każdą ofiarę złożoną na utrzymanie parafii (opłacenie rachunków, spłata kredytu).

Wszystkie prace remontowe i modernizacyjne naszej parafii są realizowane z ofiar złożonych na tacę

i dzięki Waszemu zaangażowaniu.

Taca z ostatniej niedzieli i ze świąt wyniosła: £ 2416

Zachęchamy do wsparcia parafii poprzez przelew na konto parafialne: PCM Bristol, 30-94-57, 00616628

Zachęcamy do korzystania ze wsparcia w formie GIFTAID,

deklaracja do pobrania w kancelarii parafialnej. Przypominamy, że:

• raz podpisana deklaracja obowiązuje długi czas, jakiekolwiek zmiany nazwiska czy adresu należy zgłaszać do księdza jak również rezygnację z jakichkolwiek powodów (powód nie musi być argumentowany, wystarczy krótka notatka przekazana do biura parafii),

• nie trzeba deklarować kwoty, jest pełna dobrowolność, wysokość wpłaty może ulegać zmianom wedle upodobań, tak samo ich częstotliwość,

• preferowana częstotliwość regularnych wpłat w formie standing order - z rachunków bankowych - to raz na miesiąc (ułatwia księgowanie), ale obowiązuje tu pełna dobrowolność (tydzień, miesiąc, kwartał -do wyboru na formularzu)

• jeśli datki przekazane są na tacę (kwota dowolna) powinny być one umieszczone w zaklejonej kopercie z podanymi danymi osobowymi, adresem, datą i wyszczególnioną kwotą,

• podajemy to samo imię na deklaracji jak i na kopercie, czy na poleceniu przelewu w banku, żeby była jasność kto jest płatnikiem,

• druk wypełniamy czytelnym pismem,

• jeżeli podczas pandemii ktoś dokonał wpłat na konto parafii, można po wypełnieniu deklaracji uznać to za datek w formie gift aid a tym samym pozyskać dodatkowe 25% od tej kwoty dla parafii (ma moc działania wstecz).

​​Kochani Parafianie i Goście,

życzę Wam Błogosławionej Niedzieli i Dobrego Tygodnia.

Polish Rc Church of Our Lady of Ostrabrama,

Cheltenham Road, Bristol BS6 5RH